پرسش از فرابوم

فرابوم، بی‌فاصله تا بانک

فرابــوم یک پلتفرم ارائه خدمات نوین بانکی و غیر بانکی است و کار اصلی آن، بانکداری در جایی غیر از بانک است. فرابوم شیوه‌های بانکداری سنتی را با بانکداری نوین جایگزین می‌کند و در واقع مانند یک channel بانکی عمل می‌کند، مانند شبکه، ib و … . فرابــوم بعنوان تجمیع کننده سرویس‌ها از بانک‌ها و سرویس دهندگان مختلف، سرویس‌های خود را در غالب API، به مجموعه‌های حقوقی مختلف ارائه می‌دهد.

فرابــوم درحال حاضر تنها پلتفرم multi bank در زمینه بانکداری باز است که با در بر داشتن سرویس دهندگان مختلف برای هر سرویس، خدمات نوآورانه خود را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مجموعه ها می‌گذارد. ساختار کلی فرابــوم مبتنی بر ارائه سرویس‌های پلتفرمی است. فرابــوم سرویس‌های بانکی را از مبدا حدود 20 بانک در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و با ارائه 200 سرویس بانکی و غیربانکی از بزرگترین پلتفرم‌های نوآوری باز در ایران است. تمامی سرویس‌های فرابــوم با پشتیبانی 7 در 24 ارائه می‌شود و پس از عقد قرارداد با شرکت‌ها، تیم موفقیت مشتری و تیم فنی فرابــوم در طول مدت قرارداد با مشتری در ارتباط بوده و مشتری را در امور مرتبط با سرویس‌ها راهنمایی می‌کنند. از دیگر مزیت‌های فرابــوم حلقه سهامداران آن است که شامل بانک‌های ملی، ملت، تجارت، صنعت و معدن و مجموعه توسن است. همچنین تجربه موفق مرچنت‌های مختلف و تعداد کاربران متعدد که حدود 200 مرچنت در محیط عملیاتی و حدود 150 مرچنت در محیط سندباکس درحال فراخوانی سرویس‌ها هستند.

از مزایای دریافت سرویس‌ها از فرابــوم ، می‌توان اشاره کرد که مشتری برای دریافت سرویس‌ها نیاز به مراجعه متعدد به بانک‌های مختلف ندارد و با دریافت یک API می‌تواند سرویس را از مبدا بانک‌های مختلف دریافت کند. فرابــوم برخلاف بانک‌ها، سرویس‌ها را با پشتیبانی کامل ارائه می‌دهد و از مرحله تست تا پیاده‌سازی سرویس‌ها و در تمام طول مدت قرارداد، این پشتیبانی شامل حال مشتریان بوده و درصورت ایجاد هرگونه مشکل در فراخوانی‌ها، تیم پشتیبانی فرابــوم با تیم فنی مجموعه‌ها در ارتباط هستند. ساختار فرابــوم از این نوع ارائه سرویس پشتیبانی می‌کند و خدمات یکپارچه و یکجا به مشتریان ارائه می‌دهد.

تمامی سرویس‌های فرابــوم با SLA بالای 95 درصد ارائه می‌شوند.

خیر تمامی فعالیت‌های مجموعه فرابــوم با مجوز نظام صنفی و مجوز افتا ارائه می‌شود و مورد حقوقی ندارد.

 مجوز نظام صنفی، مجوز افتا، قرارداد مستقیم با بانک‌های سهامدار و دیگر بانک‌ها

فرابــوم دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی است. فعالیت فرابــوم منفک از راهکارهای پرداخت شاپرک است و عملکرد فرابــوم نیازی به اخذ مجوز از شاپرک ندارد. زیرا خدمات فرابــوم شامل سرویس‌های مبتنی بر سپرده است.

خیر، فرابــوم به عنوان یک پلتفرم، تنها تجمیع کننده سرویس‌ها از سرویس دهندگان مختلف بوده و این سرویس‌ها را بصورت یکپارچه و استاندارد به مجموعه‌ها ارائه می‌دهد.

پلتفرم به معنای سکو است. رسالت یک پلتفرم، جمع آوری خدمات از سرویس دهندگان متعدد و ارائه آن بصورت یکجا به مشتریان و مخاطبان خود است.

سهامداران مجموعه فرابــوم بانک‌های ملی، ملت، تجارت، صنعت و معدن و شرکت توسن هستند.